Emmy Awards: verschil tussen versies
Uit B&G Wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
|||
| Regel 152: | Regel 152: | ||
| [[Stephane Kaas]] | | [[Stephane Kaas]] | ||
| [[Etgar Keret: Based on a True Story]] | | [[Etgar Keret: Based on a True Story]] | ||
|- valign="top" | |||
| height="26" | 2019 | |||
| [[Roozbeh Kaboly]] | |||
| [[Dance or die ]] | |||
|} | |} | ||
Versie van 11 dec 2019 08:25
De Emmy Awards zijn Amerikaanse prijzen voor buitengewone prestaties in de televisie-industrie. Er zijn drie organisaties die de Emmy Awards organiseren: The Academy of Television Arts & Sciences (prime time), The National Academy of Television Arts & Sciences (daytime, sports, news and documentary) en The International Academy of Television Arts & Sciences (international).
Nederlandse personen en producties komen over het algemeen alleen in aanmerking voor de International Emmy Awards. Uitzondering is John de Mol die in 2013 een Prime time Emmy Award krijgt voor The voice. Er worden prijzen uitgereikt voor verschillende categorieën.
Drama
| Jaar | Naam | Titel |
| 2000 | Jean van de Velde | All Stars - Alle menschen werden Brüder |
Beste actrice
| Jaar | Naam | Titel |
| 2006 | Maryam Hassouni | Offers |
| 2014 | Bianca Krijgsman | De nieuwe wereld |
Beste acteur
| Jaar | Naam | Titel |
| 2007 | Pierre Bokma | De uitverkorene |
| 2015 | Maarten Heijmans | Ramses |
Kinderen en jongeren
| Jaar | Naam | Titel |
| 1993 | BOS Bros, AVRO | Het zakmes |
Non-scripted entertainment
| Jaar | Naam | Titel |
| 2008 | BNN | De grote donorshow |
| 2009 | Park Lane TV | The phone |
Digital program: nonfiction
| Jaar | Naam | Titel |
| 2013 | Justus Verkerk | Entertainment experience |
Current affairs
| Jaar | Naam | Titel |
| 2008 | Peter R. de Vries | Natalee Holloway |
Documentair
| Jaar | Naam | Titel |
| 2008 | Netwerk (KRO) | Noord-Korea |
Nieuws
| Jaar | Naam | Titel |
| 2005 | Netwerk (NCRV) | Return to Beslan |
| 2008 | Nova (VARA) (NPS) | Op jacht naar de Taliban |
Arts programming
| Jaar | Naam | Titel |
| 2018 | Stephane Kaas | Etgar Keret: Based on a True Story |
| 2019 | Roozbeh Kaboly | Dance or die |
Prime time Emmy award
| Jaar | Naam | Titel |
| 2013 | John de Mol (Talpa) | The voice |